04 سپتامبر 2015

گزارش مراسم رونمایی «مرگ مساوی آمریکا»

|
28 نظر
|

مراسم رونمایی از تازه ترین موزیک ویدیوی حامد زمانی خواننده موسیقی پاپ کشورمان با عنوان «مرگ = آمریکا» در حالی برگزار شد که وی به طور مفصل درباره روشی که برای کارش انتخاب کرده توضیح داد.

مراسم رونمایی از موزیک ویدیوی «مرگ = آمریکا» تازه ترین اثر حامد زمانی که به تازگی توسط برادران بوشهری ساخته شده پنجشنبه بعد از ظهر ۱۲ شهریور ماه با حضور پر تعداد طرفداران این خواننده انقلابی در موسسه فرهنگی سراج تهران برگزار شد.

برای چه مرگ بر آمریکا می گوییم؟

محسن پیرهادی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این مراسم گفت: امروز می خواهم صحبت‌های خود را با طرح مساله ای آغاز کنم. اینکه امروز چرا ما دور هم جمع شدیم و می خواهیم از اثری رونمایی کنیم که در ارتباط با سیاست‌های خصمانه آمریکاست؟ و یا چرا ما در تلاشیم که جشنواره هایی مانند «مرگ بر آمریکا» را برگزار کنیم؟ آیا می دانیم به چه علتی پوسترهای صد آمریکایی را با نام های مختلف در شهر تهران نصب می کنیم؟ یا اساسا چرا در شرایطی خیلی ها احساس ضرورت نمی کنند، ما همچنان آرزوی مرگ برای آمریکا می کنیم؟

وی ادامه داد: ما بر سر مبانی فکری که بسیار هم مهم است با کشور آمریکا اختلاف نظر داریم. مبانی آمریکا در قدرت و منافع خلاصه شده اما مبانی ما دقیقا در مقابل آن است و تمام تلاش خود را می کنیم تا دستورات الهی، خدامحوری و رفتار دینی را مورد نظر خود قرار دهیم و در همین جاست که به جهت تقابل میان همین مبانی فکری به این نتیجه می رسیم که باید شعار مرگ بر آمریکا بگوییم.

مدیر بسیج شهرداری تهران در ادامه صحبت های خود بیان کرد: تشکیل تمدن اسلامی مساله ای است که ما برای آن تلاش می کنیم. این در حالی است که ما در برابر تمدن آمریکایی که به هیچ عنوان دنبال شکل گیری تمدن اسلامی نیست وظیفه داریم از هر تلاشی برای اعتلای تمدن اسلامی دریغ نکنیم. تمدن آمریکایی امروزه در حوزه اندیشه و مبانی به شما اجازه تشکیل تمدن دیگری را نمی دهد و اساسا به همین جهت است همواره با ما مخالفت می کند. اتفاقا اساس اختلاف هم همین جاست یعنی ما می خواهیم اثرگذار باشیم اما آنها از هر ابزار استفاده می کنند تا ما را از بین ببرند.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس ما امروز در اینجا کنار هم جمع شدیم تا از یک اثر هنری دفاع کنیم که می تواند در تمدن اسلامی و فرهنگ انقلابی نقش اساسی ایفا کند. به اعتقاد من حضور ما در این مراسم بر اساس شریعت است که ما برای حضور در آن ثواب قائلیم. من به سهم خودم امروز افتخار می کنم که در رونمایی یک اثر مرتبط با مبانی انقلاب حضور پیدا کردم. البته حالا می فهمیم که چرا دور هم جمع شده ایم و از هنرمندی مانند حامد زمانی دفاع می کنیم چرا که می دانیم فرق او با برخی از هنرمندان دیگر چیست.

پپرهادی افزود: ممکن است خیلی از ما موسیقی های مختلفی را گوش کنیم اما مطمئنم امروز اینجا غیر از توجه به اثر تولید شده با انگیزه دیگری به اینجا آمده ایم.  به اعتقاد من غیر از صدای خوب حامد زمانی در او یک روحیه انقلابی وجود دارد که وی را از دیگران متمایز می کند. او دارای هویت انقلابی و مدافع اندیشه انقلابی است که برای بسیاری از ما ارزشمند است. اساسا هنرمندی برای ما افتخار دارد که هم عمل انقلابی  و هم شجاعت انقلابی دارد. به هر ترتیب کلیپ «مرگ = آمریکا» یک محصول فرهنگی تمام عیار از تمدن اسلامی است که در کشاکش با تمدن آمریکایی ارائه شده است. ما با تولید این اثر نشان دادیم که اگر تمدن غرب با سیگنال های ماهواره با ما در هر حال مبارزه است ما نیز زنده ایم و تا زنده ایم مرگ بر آمریکا را می گوییم.

«مرگ بر آمریکا» با «مرگ = آمریکا» چه تفاوتی دارد

قاسم صرافان شاعر کلیپ «مرگ = آمریکا» نیز در این مراسم گفت: بعد از ترانه ای که مهدی سیار عزیز برای ساخت قطعه «مرگ بر آمریکا» سرود، کار برای ما بسیار سخت شد زیرا این شاعر توانمند در این قطعه همه چیز را به خوبی بیان کرد. به هر ترتیب ما پیش خود این ایده را مطرح کردیم که برای سرودن شعر «مرگ = آمریکا»، مرگِ لایه های سیاسی و اجتماعی آمریکا را بار دیگر نشان بدهیم و امیدوارم توانسته باشیم در رسیدن به این هدف به موفقیت برسیم.

وی در پاسخ به سوالی که آیا بهتر نبود به جای سرودن اشعار سیاسی، سرودن اشعار مذهبی را مانند قبل ادامه می داد؟ تصریح کرد: ما صاحب غیرت هستیم و می دانیم مفاهیمی که در معارف اهل بیت است جهت گیری و رسالت دارد و ما نیز به عنوان دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت موظف به مبارزه با دشمنان آنها هستیم. به همین جهت است که حتم دارم شعر «مرگ = آمریکا» اتفاقا یک شعر اعتقادی و نه فقط سیاسی است که من با تمام وجود و از سر اعتقادات مذهبی ام آن را سرودم.

قشر خاکستری، حامد زمانی، تلاش شبانه روزی

حامد زمانی خواننده کلیپ «مرگ = آمریکا» هم که با یک ساعت تاخیر در این مراسم حضور یافت با تقدیر از استقبال طرفدارانش در این مراسم رونمایی توضیح داد: به خودم می بالم که شاهد چنین جمعیت پرشوری در سالن موسسه سراج هستم و امیدوارم با کمک شما عزیزان بتوانیم صدایمان را به گوش جهانیان برسانیم. این که کلیپ «مرگ = آمریکا» چگونه تبدیل به این فضای تصویری شد در صحبت های قاسم صرافان عزیز و آقای پیرهادی گفته شد.  ما در ساخت این کلیپ تصمیم گرفتیم بعد از موفقیت‌هایی که قطعه «مرگ بر آمریکا» داشت، اثری را تولید کنیم که حرف های جدیدی برای گفتن داشته باشد به همین جهت کار کل گروه سازنده از شاعر تا خواننده و تولیدکنندگان بسیار سخت تر از آنی بود که تصور می کنید.

وی با اشاره به انگیزه های خود برای حضور در این مراسم رونمایی گفت: از این بعد تصمیم داریم تا برای کمتر شدن حاشیه ها و پاسخگویی به سوالات مخاطبان هر دو ماه یک بار به بهانه های مختلف چنین نشست هایی را داشته باشیم چرا که این نشست ها علاوه بر کمتر کردن حاشیه ها به نزدیک تر شدن ها نیز کمک می کند. موسیقی و آهنگ هایی که من تا به امروز ساختم ابزاری برای حرکت های بزرگ تر است که این روزها به کمک گروهم آغاز کردیم و شبانه روزی برای به نتیجه رساندن آن تلاش می کنیم.

باید به دنبال جذب حداکثری باشیم

این خواننده انقلابی با اشاره به نقش هنر و هنرمند در تببین اهداف انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما باید در ارائه کارهایمان آنقدر خوب باشیم که به فرموده مقام معظم رهبری جذب حداکثری داشته باشیم و حالا بسیار خوشحالم که قشر خاکستری نسل ما، همان هایی که به هیج عنوان حاضر به شنیدن آثار من نبودند هم اکنون به صدا و آثار من و دیگر دوستانم گوش می دهند و باز هم بسیار خوشحالم در فضایی کار کردم که در آن فقط شعار ندادم و شما طرفداران هم به هیچ عنوان به کسی توهین نکردید.

زمانی افزود: موسیقی مهم ترین ابزار برای انتقال معناست، اینکه ما به سمتی برویم که بقیه رفتند باز هم همان آثار کلیشه ای تولید می شود که دیگران میلی به شنیدن آن ندارند. وقتی در جشنواره ققنوس با کلیپ «لبیک» توانستیم به عنوان یکی از آثار برگزیده انتخاب شویم وقتی نوبت به سخنرانی من رسید به دلیل توهین های ناراحت کننده که آن موقع به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) شده بود از دوستان حاضر در سالن خواستم صلواتی ختم کنند اما در برخی از نقاط سالن متوجه شدم که برخی ها تصور کردند که حامد زمانی دوباره شروع کرده به حرف های این چنینی زدن. اما وقتی کلیپ «لبیک» از سالن پخش شد بسیار خوشحال شدم که جمعیت حاضر در تالار به دلیل تفاوت های تصویر ایستاده کار را تشویق کردند و این برای من همه چیز بود. به هر حال اینها را گفتم تا تاکید کنم ما همانطور که در ارائه محتوا باید تلاش کنیم باید در ارائه فرم نیز تلاش داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: ما باید برای خودمان حاشیه مثبت ایجاد و سعی کنیم در جهت اهدافی که داریم خبرساز باشیم. امروز بسیار خوشحالم که به تعداد رفقای ما اضافه شده و امیدواریم به جایی برسیم که نشان بدهد، همه ما خوبیم، مهربانیم و به حرف هایی که می‌زنیم اعتقاد داریم. برخی ها به من این انتقاد را وارد می کنند که چرا کارهای عاشقانه نمی خوانی؟ و من همیشه در پاسخ به آنها می گویم کارهای عاشقانه برای من همین هایی است که می خوانم بنابراین بستگی دارد که شما عشق را چگونه تعریف می کنید.

به زودی آلبوم منتشر می‌کنم

این خواننده در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه در صورت برگزاری کنسرت حتما بلیت های ارزان قیمت تری نسبت به کنسرت های رایج پاپ می فروشد، از انتشار قریب الوقوع تازه ترین آلبوم مستقل خود با حال و هوایی ویژه خبر داد و گفت: به زودی با یک آلبوم کاملا ویژه و متفاوت در خدمت مخاطبان عزیز خواهم بود و امیدوارم این اثر مورد توجه طرفداران و دوستداران موسیقی قرار گیرد.

زمانی در پاسخ به سوال یکی از حاضران در سالن پیرامون حاشیه هایی که درباره او مطرح می شود، توضیح داد: شایعات همیشه هست. اصولا وقتی خواننده ای اثر موفقی را منتشر می کند حاشیه ها نیز به دنبال آن شروع می شود. به هر حال من به دوستان حاشیه ساز می گویم «به دین خود رجوع کنید و بخوانید که دین در این شرایط به شما چه گفته است» این دوستان بهتر است درباره چیزی که آن را ندیده اند و فقط شنیده اند زود قضاوت نکنند. متاسفانه برخی مواقع در گروه های چند هزار نفری شبکه های مجازی مسائلی را درباره من مطرح می کنند که باورش برایم سخت است. آخر برخی از افراد با چه نیتی آبروی یک نفر را به اسم حفظ ارزش ها در فضای مجازی می برند؟ چرا انقدر به من تهمت می زنید؟ حتی اگر من اشتباهی هم کردم چرا شمایی که ادعای رفاقت دارید به جای کمک کردن من را تخریب می کنید؟ اینها نکات مهمی است که دوست دارم برخی ها مقداری بیشتر به آن فکر کنند.

28 نظر

 1. ریحانه

  سلام
  خدا قوت هم به شما هم به اقای زمانی که دیروز دو تا جا مراسم داشتن ولی بازم با این حال توی رونمایی کم نیاوردن…!!!دمشون گرم…!
  با این که دلم داره اب میشه زود تر این موزیک ویدئو رو دانلود کنم ولی چشم بازم صبر میکنم که عین بقیه کارا از همینجا بگیرمش.
  (بالاخره شما هم اینجا کلی زحمت میکشی دیگه)
  ما منتظریم!×!
  یا علی…

 2. شهیده بنت الهدی صدر

  مثل همیشه عالی و بی نظیر بود…
  ببخشید آقای زمانی اشاره کردن بازهم از این نشست ها برگزار میکنن. میخواستم بدونم فقط توی تهرانه یا اصفهان هم میان؟ اگه خواستن بیان خبر بدین مشتاق دیدارشون هستیم
  نحن صامدون

   1. شهیده بنت الهدی صدر

    بابا آخه ما اصفهانی ها چه گناهی کردیم؟ دلمون تنگ میشه خوب!!! الان من پنج شیش ماهه آقای زمانی رو ندیدم خوب کمبود میارم!!
    یا علی
    ممنون از توجهتون آقای مدیر میدونم حجم نظرات خیلی بالاست…

 3. محیا حامی حامد زمانی

  سلام حیف سعادت نداشتم بیام گریه ام گرفت وقتی فهمیدم و نتونستم بیام ولی گزارش هایی که دیدم عالی بود بازم عالی بود داداش حامد دست مریزاد خدا قوت بده ….. یاعلی نحن الصامدون

 4. لبیک یا خامنه ای

  خیلی قشنگ صحبت کردند،فقط آقای مدیر یه سوال داشتم،این گروه هایی که حرفش تو پیج داداشه دقیقا قراره چه کاری انجام بدهند؟ و میخواستم که راجع به یه چیزی نظرتو رو بدونم ،من الآن سوم تجربی ام و رقیبای درسی من دارند خودشون رو میکشند تا کنکور قبول بشند،حالا من به عنوان یه بچه مسلمون که میخواد حافظ عقایدش باشه وظیفه ام چیه؟من فرمانده بسیج مدرسه مون بودم اما برای درسم استعفا دادم از رئیس بسیج دانش آموزی استان هم سوال کردم اما نتونست قانعم کنه میدونم سرتون شلوغه اما من بین دو تا وظیفه گیر کردم و این داره روحیه ام رو داغون میکنه:درس خوندن به طوری که بتونم طبق صحبت آقا قدمی بردارم تو راه اینکه ایران بشه قطب دانش و دوم کار های فرهنگی …لطفا کمکم کنید انتظار بزرگی است که بخوام داداش راهنمایی ام کنه اگه قبلا راجع به این موضوع چیزی ازشون شنیدید بگید وگرنه خودتون راهنمایی ام کنید…نحن صامدون ان شا الله

  1. مدیر

   سلام
   انجام امورات فرهنگی
   راهش مطالعه است .متاسفانه بچه مذهبی های ما فقط مطالعه درسی دارن وگرنه متوجه میشدند شهدای نخبه ی علمی هم در هیچ مقطعی تک بعدی زندگی نکردند .استعفای شما از بسیج جفا به خودتونه .ادم تو این شلوغیاست که پخته میشه !
   اگر قرار بود جوون منزوی بشه به درس مقام معظم رهبری می فرمودند : تحصیل.تحصیل.تحصیل
   در صورتی که گفته شده :تحصیل .تهذیب. ورزش

   1. لبیک یا خامنه ای

    بله حق با شماست…البته استعفای من از بسیج به خاطر این بود که هر کس فرمانده بشه مخصوصا توی مدرسه ما که هیچکس کاری نمیکنه باید همه کارا رو خودش انجام بده،برای همین من بین تکمیل پرونده بچه ها اصلا زمان فعالیت نداشتم،پارسال هم از خیلی کلاسا زدم برای بسیج…اما…مطمئنم این کاری نیست که امامم از من بخواد،پس استعفا دادم ولی امسال تصمیمای خوبی برای مدرسه دارم…خیلی خوووووووب،…و چون معاون و مدیر مدرسه بهم اعتماد دارند میتونم هر کاری رو تو مدرسه بکنم…و مطالعه هم دارم ،دارم رو کتابای استاد طاهر زاده کار میکنم،فوق العاده هستند ایشون…
    مخصوصا کتاب فرزندم اینچنین باید بود…که عالیییییییییه و به همه نحن صامدونی ها توصیه می کنم مصالعه کنند این کتابو…و بعدشم کتاب آنگاه که فعالیت های فرهنگی پوچ می شود،اینم کتاب خوبیه برای خودم حد اقل…و در آخر هم که گفتم مشخصاتمو برای سلوک فرستادم؛تا ببینم خدا چی می خواد…نحن صامدون ان شا الله

    1. لبیک یا خامنه ای

     راستی آقای مدیر نصب پرچم آمریکا زیر پای بچه ها موقع ورود به کلاس توهین به ملت آمریکاست و نباید تو مدرسه انجام بشه؟؟؟به خدا خسته شدم از بس که طرح دادم واسه ۲۲ بهمن تو مدرسه و رد شد…ولی
     نحن صامدون

     1. لبیک یا خامنه ای

      دقیقا…منم همینو میگم ،کاش یکی بود این مسئولان مدرسه مارو توجیه کنه…ولی ما که کوتاه نمی آییم
      ما ایستاده ایم
      نحن صامدون

 5. خودم

  سلام به اقای زمانی ممنون بابت کلیپ جدیدتون عالی بود مثل همه کارای قبلیتون امیدوارم روز به روز به پیشرفتتون اضافه بشه و بدونید دل ما همهی جوونا به شما قرصه وهمیشه و هر جا به یادتون هستیم چون شماهم به فکر ما هستید به فکر اعتقادات و ارزش هامونو…
  معذرت میخوام یه سوال ازتون دارم و امیدوارم خودتون بخونید و جواب بدید
  می خواستم بدونم نشست هایی که قراره هر دو ماه یک بار برگزار کنید در تهران هست ؟؟؟؟؟؟ و اگه اونجاست بدونید شما هوادارای زیادی در شهرستانها دارید که دوست دارن اوناهم با شما ارتباط داشته باشن .. من خودم واقعا الان ناراحتم که چرا در تهران زندگی نمی کنم.. خیلی زیاد..
  لطفاهوای ما روهم داشته باشین و بدونید من حرف دل خیلی از بچه هایی که تو شهرستان هستن رو زدم و میدونم که شما به همه ی هواداراتون اهمیت میدید..

 6. unknown martyr

  مهم اینه که یه طوری قدم برداریم که امام زمانمون پشتمون باشه و حمایتمون کنه .آقای زمانی هم بدونن ما همه تا آخر راه تو این خطیم و حمایتشون میکنیم معشوق اول و آخرمون هم فقط خداست پس هرکی واسه اسلام و ارزشامون بخونه نفسمونو پای صداش میذاریم . حرفامو بهشون بگید

 7. فدایی رهبر

  آقای زمانی توی مراسم مطرح کردن که وقتی آلبومشون بیرون اومد کمی منصفانه تر اون رو نقد کنیم و من می خوام بگم که ایشون با این حرفشون یکم مارو نگران کردن اما من مطمئنم که آقای زمانی بهترین هستند و وقتی که آلبومشون منتشر بشه حتی مقدار کوچکی هم از این بهترین بودن کم نمی شه و به این که آقای زمانی همیشه بهترین شعر ها رو برای خواندن انتخاب می کنند و اون شعر رو به بهترین نحو ممکن می خونن ایمان دارم و از ایشون می خوام که مطمئن باشن ما هواداران ایشون تا وقتی که راهشون همین راه باشه پشتشونیم و هیچ وقت پشتشون رو خالی نمی کنیم و در هر شرایطی از ایشون دفاع می کنیم و آرزوی موفقیت برای آقای زمانی و همکارانشون داریم و بی صبرانه منتظر دریافت آلبومشون هستیم . اجرتون با حضرت زهرا . یاحق

 8. لبیک یا خامنه ای

  دقیقا…منم همینو میگم ،کاش یکی بود این مسئولان مدرسه مارو توجیه کنه…ولی ما که کوتاه نمی آییم
  ما ایستاده ایم
  نحن صامدون

 9. لبیک یا ثارالله

  واقعا مصاحبه ی عالیییی بود. صحبت های تاثیرگذار آقا حامد هر دهنی که حرف علیه ایران بزنه رو بست.
  نحن صامدون

ارسال دیدگاه